banner

Ordinační hodiny
pondělí 8.00 - 15.00
úterý 8.00 - 19.00
středa 8.00 - 16.00
čtvrtek 8.00 - 14.00 dentální hygiena
  14.00 - 19.00
pátek 8.00 - 14.00 dentální hygiena
   
pohotovost Poskytujeme po domluvě i mimo ordinační hodiny a to pouze našim pravidelně chodícím pacientům.

 

Dontia Care s.r.o.
MUDr. Ivana Jechová

soukromá zubní ordinace

Melantrichova 504/5
110 00 Praha 1
tel. 777 982 876
e-mail: info@ivanajechova.cz

IČ: 04514190

Služby

Prevence
intraoralni kamera, rtgNejlepší je vždy problémům předcházet. Cílem pravidelné zubní prohlídky je získat podrobné informace o stavu ústní dutiny, identifikovat případné problémy v počátcích a stanovit léčebný plán vhodného ošetření. K dokonalému vyšetření pacienta využíváme intraorální kameru, radiovisiografii, panoramatický rentgenový přístroj a diagnostickou fotografii.
Dentální hygiena
dentalni hygiena
 
Pravidelná a správně prováděná dentální hygiena je důležitou součástí prevence a vede k zamezení vzniku onemocnění jak tvrdých tak i měkkých tkání. Dentální hygienistka Vám vysvětlí správnou techniku čištění zubů, změří velikost mezizubních prostor a vybere pro Vás vhodné hygienické pomůcky. Zubní kámen nad dásní vyčistí ultrazvukem, pod dásní v parodontálních chobotech kyretami a vectorem (specielní ultrazvuk určený na hloubkové čištění). Pigmentace na zubech je možno odstranit metodou airflow (vodní spray s příměsí leštícího prášku). Pokud jsou pro Vás zářivý úsměv a zdravě vypadající zuby důležitou součástí osobní kultury je možné provést i bělení zubů. Pro provozování riskantních sportů doporučujeme zhotovit chrániče chrupu.
Záchovná stomatologie
záchovná stomatologieSnažíme se provést rekonstrukce bezbolestně, s co nejmenší invazivností a co nejlepší estetikou. Barva, postavení a tvar zubů výrazně ovlivňují vzhled obličeje. Zhotovujeme estetické fotokompozitní a porcelánové výplně. Při léčbě kořenových kanálků využíváme všech možností moderní endodontie. Délku kořenových kanálků měříme apexlokátorem, k jejich dokonalému zprůchodnění a rozšíření používáme endomotor. Kanálky plníme zahřátou gutaperčou – 3D plnění přístrojem Beefill.
Parodontologie
paradontologieKlasickou terapii parodontálních chobotů doplňujeme i jejich laserovým ošetřením. Laserem provádíme i menší parodontologické operace zvláště odstranění uzdiček, plastiky dásní a odstranění útvarů na sliznici.
Protetika
protetikaProvádíme náhrady tvrdých zubních tkání u defektů jednotlivých zubů, náhrady chybějících zubů nebo jejich skupin. Vyrábíme náhrady fixní i snímací včetně zásuvných spojů a suprastruktur na implantáty. Estetické porcelánové fasety, korunky a menší můstky zhotovujeme na počkání metodou Cerec (podrobněji v záložce Cerec). Moderní laboratoř se nachází ve stejném domě jako ordinace.
Chirurgie
chirurgieKromě konvenčních postupů využíváme i laserovou chirurgii, neboť vlastnosti laserů jsou v mnoha ohledech ve srovnání s klasickými postupy výhodnější. Hojení po laserové chirurgii je rychlé s omezenou bolestivostí.
Laserová terapie
laserLaser používáme při léčbě jako šetrnější alternativu chirurgického skalpelu, například pro úpravy dásní a uzdiček nebo k dekapsulaci u obtížného prořezávání zubů moudrosti. Výhodou je, že místo v okolí řezu nekrvácí, je sterilní a hojí se bez jizvy. Po chirurgických zákrocích není nutné ránu šít a hojení probíhá bez otoků a bolesti. Sterilizačních účinků laseru využíváme i v záchovné stomatologii k dekontaminaci vypreparovaných kavit a k účinné likvidaci infekce v kořenových kanálcích při zánětech nebo odumření zubní dřeně. Slouží rovněž k zvýšené mechanické pevnosti spoje mezi výplňovou hmotou a dentinem.V parodontologii kromě léčby chobotů laser pomáhá i u zánětů dásní. Laser je též neobyčejně efektivní při léčbě oparů a aft. V neposlední řadě je ho možno použít i k snížení citlivosti zubních krčků a k bělení neživých zubů.
CEREC (CAD/CAM systém)
cerecV současné době se zaměřujeme hlavně na celokeramické náhrady – korunky, můstky, fasety, inlaye a onlaye zhotovené během jedné návštěvy stomatologickým robotem Cerec (CAD/CAM systém).
Počítačově řízená stomatologie: CAD/CAM systémy představují revoluci v oblasti zhotovování zubních náhrad, nahrazují klasické otisky třídimenzionálními (3D) skeny. Frézovací přístroje poté tato 3D data použijí k vytvoření dokonalých keramických rekonstrukcí.
Ošetření a provedení těchto náhrad je:
A) bez otiskování a závislosti na zubní laboratoři (otisk snímán opticky pomocí 3D kamery)
B) bez provizorních řešení
C) biokompatibilní – z prvotřídní keramiky vlastností podobných zubní sklovině
D) s vysokou přesností zpracování náhrady
E) s nadstandardní estetikou a funkčními vlastnostmi náhrady